TV programi
Žanr: Vse
Žanr: Švedska
Žanr: DVB-C
Žanr: Filmi
Žanr: Šport
Žanr: Glasba
Žanr: Dokumentarni
Žanr: Novice
Žanr: Otroški
TV-vodič
Žanr: Vse
Žanr: Švedska
Žanr: DVB-C
Žanr: Filmi
Žanr: Šport
Žanr: Glasba
Žanr: Dokumentarni
Žanr: Novice
Žanr: Otroški
Jezik
english
Deutsch
français
italiano
español
polski
nederlands
ελληνικά
português
Lëtzebuergesch
Malti
norsk
dansk
svenska
suomi
eesti
latviešu
lietuvių
česky
slovenčina
magyar
română
hrvatski
slovenščina
български
српски
pусский
Українська
Македонски
Bosanski
Shqip
turks
Država
Združeno kraljestvo
Irska
Nemčija
Francija
Italija
Španija
Portugalska
Nizozemska
Belgija
Avstrija
Luksemburg
Švica
Grčija
Ciper
Danska
Norveška
Švedska
Finska
Estonija
Latvija
Litva
Poljska
Češka
Madžarska
Romunija
Bolgarija
Hrvaška
Slovenija
Severna Makedonija
Bosna in Hercegovina
Srbija
Albanija
Ukrajina
Rusija
Turčija
sobota
27. 04. 2024
nedelja
28. 04. 2024
ponedeljek
29. 04. 2024
torek
30. 04. 2024
sreda
01. 05. 2024
četrtek
02. 05. 2024
petek
03. 05. 2024
04-27
00:00
:30
01:00
:30
02:00
:30
03:00
:30
04:00
:30
05:00
:30
06:00
:30
07:00
:30
08:00
:30
09:00
:30
10:00
:30
11:00
:30
12:00
:30
13:00
:30
14:00
:30
15:00
:30
16:00
:30
17:00
:30
18:00
:30
19:00
:30
20:00
:30
21:00
:30
22:00
:30
23:00
:30
00:00
:30
01:00
:30
02:00
:30
03:00
:30
04:00
:30
05:00
:30
00:50 Snabba cash II
02:25 Snabba cash - Livet deluxe
04:30 En kille och en tjej
06:00 Skrållan, Ruskprick och Knorrhane
07:35 Jönssonligans största kupp
09:10 Fjorton suger
10:30 Grabben i graven bredvid
12:00 Så som i himmelen
14:10 En enkel till Antibes
15:55 Micke & Veronika
17:40 Kådisbellan
19:20 Göta kanal 2 - kanalkampen
21:00 Noll tolerans
22:45 G - som i gemenskap
00:35 Swing it, magistern!
02:00 Såsom i en spegel
03:30 Jönssonligan dyker upp igen
05:00 Emil & Ida i Lönneberga
00:45 Multicultural Societies
01:03 Sändningsuppehåll
05:03 Sändningsuppehåll
07:00 Väck betongen!
07:50 Masterworks
08:00 Jorden runt med Magellan
09:00 Panelen
09:30 Förklara din forskning
10:00 Och ändå flyter hon
11:00 I Odysseus spår
11:55 Sändningsuppehåll
13:00 En fjäril föds - Ett äventyr i miniatyr
14:00 Historiens ansikten
14:40 Axess lunchseminarium
15:30 Tjajkovskijs symfonier - Symfoni nr 1 g-moll Vinterdrömmar
16:20 I unionens tjänst
16:45 I unionens tjänst
17:20 Multicultural Societies
17:40 Den stora konstkuppen
18:10 Konfliktens källa
19:10 Spelet i krigens kulisser
20:00 Utgrävning pågår
21:00 Stella - En historia om krig - Stockholm - Budapest, tur och retur
22:00 Musikhistoria genom Irland - Med violinisten Daniel Hope
23:00 Livet bakom järnridån - Människorna i det delade Europa
00:00 Impressionismens beskyddare
00:50 Sändningsuppehåll
04:50 Sändningsuppehåll
00:15 Taste of Australia with Hayden Quinn
00:45 Middag med Dante Zia
01:05 Mary Berry Makes It Easy
01:45 Remarkable Places to Eat
02:55 Uppdrag: Mat med Mauri Hermundsson
03:30 Gordon, Gino and Fred: Viva Espana!
04:25 Simply Raymond Blanc
04:55 Taste of Australia with Hayden Quinn
05:25 Middag med Dante Zia
05:45 Mary Berry Makes It Easy
06:25 Remarkable Places to Eat
07:35 Uppdrag: Mat med Mauri Hermundsson
08:10 Gordon, Gino and Fred: Viva Espana!
09:05 Simply Raymond Blanc
09:35 Taste of Australia with Hayden Quinn
10:05 Middag med Dante Zia
10:25 Mary Berry Makes It Easy
11:05 Remarkable Places to Eat
12:15 Uppdrag: Mat med Mauri Hermundsson
12:50 Gordon, Gino and Fred: Viva Espana!
13:45 Simply Raymond Blanc
14:15 Taste of Australia with Hayden Quinn
14:45 Middag med Dante Zia
15:05 Mary Berry Makes It Easy
15:45 Remarkable Places to Eat
16:55 Uppdrag: Mat med Mauri Hermundsson
17:30 Gordon, Gino and Fred: Viva Espana!
18:25 Grow Your Own at Home with Alan Titchmarsh
18:55 Nadiya's British Food Adventure
19:30 For the Love of Bread
20:00 Helgdrinken med David
20:05 Sommargrillen
20:25 Grow Your Own at Home with Alan Titchmarsh
20:55 Barossa valley with Justine Schofield
21:25 Luke Nguyen's India
22:20 Grow Your Own at Home with Alan Titchmarsh
22:50 Nadiya's British Food Adventure
23:25 For the Love of Bread
23:55 Helgdrinken med David
00:00 Sommargrillen
00:20 Grow Your Own at Home with Alan Titchmarsh
00:50 Barossa valley with Justine Schofield
01:20 Luke Nguyen's India
02:15 Grow Your Own at Home with Alan Titchmarsh
02:45 Nadiya's British Food Adventure
03:20 For the Love of Bread
03:50 Helgdrinken med David
03:55 Sommargrillen
04:15 Grow Your Own at Home with Alan Titchmarsh
04:45 Barossa valley with Justine Schofield
05:15 Luke Nguyen's India
06:00 Puutarhakausi
07:00 Yle Uutiset 8.00 27.04.2024 08:00.
07:05 Ystävyyden anatomia
07:54 Tarinoita järviltä
08:00 Yle Uutiset 9.00 27.04.2024 09:00.
08:05 Nainen Kabulissa
09:00 Yle Uutiset 10.00 27.04.2024 10:00.
09:05 Ykkösaamu
09:46 Näin kirjaudut Yle Areenan sovellukseen älytelevisiolla
09:50 27.04.2024
09:55 27.04.2024
10:00 27.04.2024
10:05 27.04.2024
10:10 27.04.2024
10:15 27.04.2024
10:20 27.04.2024
10:25 27.04.2024
10:30 27.04.2024
10:35 27.04.2024
10:40 27.04.2024 11:40.
10:44 Oddasat 27.04.2024
11:00 Kaipuu maalle - kyläkoulusta koti
11:20 Tarinoita järviltä
11:25 Pisara
11:30 RSO Musiikkitalossa
12:30 Kansallinen veteraanipäivä
13:50 Veteraanimuistoja
13:57 Veteraanimuistoja
14:06 Sadan vuoden sankarit
14:24 Sadan vuoden sankarit
14:44 Sadan vuoden sankarit
15:02 Sadan vuoden sankarit
15:23 Sadan vuoden sankarit
15:43 Tarinoita metsästä
15:50 Novosti Yle 27.04.2024 16:50.
15:55 Yle Uutiset viittomakielellä 27.04.2024 16:55.
16:00 Yle Uutiset 17.00 27.04.2024 17:00.
16:10 Vapauden kutsu
17:00 Yle Uutiset 18.00 27.04.2024 18:00.
17:10 Urheiluruutu 27.04.2024 18:10.
17:15 Strömsö
17:45 Planet Earth III
18:37 Huippuvuoret yläilmoista
18:45 McDonald & Dodds
19:29 Yle Uutiset 20.30 27.04.2024 20:29.
19:45 Urheiluruutu 27.04.2024 20:45.
20:00 Kovan viikon ilta
20:30 Roy Grace
22:00 Timanttinen keikka
05:50 Pikku Kakkonen
05:51 Nimipäiväonnittelu
05:52 Hyrräpäät
06:03 Humps
06:11 Pipsa Possu
06:16 Urheat pupuset
06:23 Miio työn touhussa
06:34 Hirviökoulu
06:41 Pikku Kakkonen
06:42 Postimies Pate, erikoislähettipalvelu
06:57 Pikku Kakkonen: Seikkailukone
07:22 Pii ja Poju
07:33 Linnunradan Ella
07:44 Pelastajapartio
07:56 Nimipäiväonnittelu
07:58 Pikku Kakkonen
08:00 Patu-koira
08:08 Meidän iskä
08:19 Poika, tyttö, koira, kissa, hiiri ja juusto
08:31 Täysi susi
08:53 Ihan pohjalla
09:00 Liftarit
09:30 Matkapassi: 20 vuotta maailman ympäri
10:22 Matkapassi: 20 vuotta maailman ympäri
11:15 Perheonnea
12:15 Pasila
12:41 Pirjo
12:45 Taisto - muovista ja rakkaudesta
12:55 Taisto - muovista ja rakkaudesta
13:05 Maamerkkien uusi elämä
13:52 Selkämeri
14:40 Danny
16:25 Taivaan tulet
17:15 Telinevoimistelun EM
19:00 Vikin ja Köpin matkailuohjelma
19:50 YleX Otto
20:00 Pieniä suuria valheita
21:31 Kummeli
21:56 Kummeli
22:18 Kummeli
22:46 Ketonen & Myllyrinne
23:09 Ketonen & Myllyrinne
23:33 Ketonen & Myllyrinne
05:50 Pikku Kakkonen
05:51 Nimipäiväonnittelu
05:53 Nappulat
05:59 Uutisikkuna
08:30 Nimipäiväonnittelu
08:31 Pikku Kakkonen: Seikkailukone
09:30 Yliopistollinen eläinsairaala
10:00 Yle Uutiset Uusimaa
10:05 Yle Uutiset Kaakkois-Suomi
10:10 Yle Uutiset Lounais-Suomi
10:15 Yle Uutiset Häme
10:20 Yle Uutiset Pirkanmaa
10:25 Yle Uutiset Keski-Suomi ja Etelä-Savo
10:30 Yle Uutiset Itä-Suomi
10:35 Yle Uutiset Pohjanmaa
10:40 Yle Uutiset Pohjois-Suomi
10:45 Yle Uutiset Lappi
10:50 Yle Oddasat
10:54 Oddasat
11:10 A-Talk
11:50 Pisara
11:55 RSO Musiikkitalossa
12:50 Puoli seitsemän
13:40 Kaipuu maalle - kyläkoulusta koti
13:58 Veteraanimuistoja
14:05 Veteraanimuistoja
14:15 Stugor
14:45 Riko Eklundh - teatterin ja todellisuuden rajamailla
15:45 Danny
17:30 Puoli seitsemän
18:00 Viimeinen sana
18:29 Yle Nyheter TV-nytt
18:40 Taivaan tulet
19:29 Yle Uutiset
19:45 Urheiluruutu
20:00 Kovan viikon ilta
20:30 Perjantai
21:10 SuomiLOVE
22:23 Uutisikkuna
00:30 Hamilton: Men ikke hvis det gælder din datter
01:55 Judge John Deed
03:25 Kampen
03:55 Trädgårdstider
05:00 A Place to call Home VI
05:55 Alone
06:55 Alone
08:00 TVA
08:15 Miss Fisher's Murder Mysteries
09:05 Miss Fisher's Murder Mysteries
10:00 Midsomer Murders
11:30 Drømmen om et Småbruk
12:00 TVA
12:15 Danske tv-seriers bedste
12:45 Loading - historien om Danmarks spilpionerer
13:20 Versus
14:20 Forsvundne arvinger VIII
15:15 Orkestret II
15:45 Orkestret II
16:15 Belgravia: The Next Chapter
17:00 Miss Fisher's Murder Mysteries
18:00 Søren Vesters have
18:30 TVA
19:00 Forskerfesten - Ph.d. Cup
20:00 I hjernen på stjernen
21:00 Lykkelige omstændigheder
22:40 Midsomer Murders
00:10 Vera
01:40 Shetland V
02:35 Shetland V
03:35 Judge John Deed
00:10 Magtspil
01:10 Stik mig smuk
01:40 Stik mig smuk
02:10 Secrets of Playboy
02:50 Secrets of Playboy
03:35 Dark Side of the 90's
04:20 Boksekongerne
05:20 Jagten på den danske arbejder
05:50 På sporet af dronningerne – 600 års danmarkshistorie
06:30 Fri, fræk og for meget - Syngepigernes historie
07:00 Store danske kunstnere
08:05 Morgenandagten
08:30 Seneste nyt fra TVA
12:00 Tegnsprogsmagasinet Udsyn
12:30 Husker du...
13:30 Kunstquiz
14:15 En landsbydegns dagbog
15:40 Lørdagshjørnet
16:25 Reklamer til tiden
17:10 Kunsten at græde i kor
18:55 Før søndagen
19:05 Luisi & Brahms 3. symfoni
20:05 Unsere Kontinente
21:00 Fri, fræk og for meget - Syngepigernes historie
21:30 Gensyn med Strøm og Stokholm
22:00 TVA
22:15 Debatten
23:25 Da Hitler stjal den lyserøde kanin
01:20 Les rivières pourpres
02:50 Osama Bin Laden: The Inside Story
03:35 Pandemiernes tidsalder
04:30 The Rise and Fall of Boris Johnson
05:30 Military Masterminds
01:20 America's Got Talent
02:10 En vej ud
03:15 1 døgn, 2 hold, 3 dyr
04:05 Alarm 112 - Lægehelikopteren
04:35 Alarm 112
05:00 Alarm 112
05:30 Alarm 112
06:00 Nyhederne og Vejret
07:00 Nyhederne og Vejret
08:00 Go' morgen Danmark
12:00 12 News
12:35 Beliggenhed, beliggenhed, beliggenhed
13:25 To ens - med Ingemann
14:00 To ens - med Ingemann
14:35 Minkavlerne
15:05 Minkavlerne
15:40 SuperMatchen: Studiet
15:55 Håndbold: SuperMatchen - Kampe
16:40 Håndbold: SuperMatchen - Kampe
18:00 18 News
18:13 Regionale nyheder
18:20 Det store spørgsmål
19:00 19 News
19:30 Regionalprogram
19:40 Sporten - Lørdag
20:00 En vej ud
21:05 Klipfiskerne
22:00 Four Weddings And a Funeral
00:00 The Illusionist
01:50 Can You Keep a Secret?
03:30 Harpiks
05:00 Alarm 112
05:25 Alarm 112
00:25 Tareq Taylors matreise
00:55 I alle regnbuens farger: Åpen smekk
01:25 Hodet i klemme: Valgets kval
02:05 Hodet i klemme: Siste dans
03:05 Monsen på villspor
05:00 NRK nyheter
05:30 NRK nyheter
06:00 NRK nyheter
07:15 Langt heimafrå med Ingebjørg og Odd
08:30 Fiskeliv
09:00 Helgemorgen
11:00 Skottar på noregsflørt
11:25 Skottar på noregsflørt
12:00 NRK nyheter
12:10 70-talet: Kjønnskampen
13:00 Diamond League
15:00 Roing: EM i roing
15:50 Gigantene
16:30 Toppserien: Før kampen
16:45 Toppserien: Vålerenga - Lyn
18:40 Toppserien
19:00 Dagsrevyen
19:45 Lotto
19:50 Klassequizen
21:00 Adresse Malmø
22:00 Jazzeventyret: Sterke stemmer
22:40 NRK-scenen
23:00 Kveldsnytt
23:15 Bakemesterskapet UK: Kjeks å ha
00:20 Karen Pirie
01:50 Abba Silver, Abba Gold
02:40 Fight the Power
03:30 Legendariske førstedamer: Lady Bird Johnson
04:15 Nytt på nytt
00:25 Albert Åberg bit for bit
01:25 Herskapelige gjensyn
01:55 Herskapelige gjensyn
02:20 Oddasat - nyheter på samisk
02:30 Distriktsnyheter Østlandet
02:40 Distriktsnyheter Vestfold og Telemark
02:50 Distriktsnyheter Innlandet
03:00 Distriktsnyheter Sørlandet
03:10 Distriktsnyheter Rogaland
03:20 Distriktsnyheter Vestlandsrevyen
03:25 Distriktsnyheter Møre og Romsdal
03:35 Distriktsnyheter Midtnytt
03:45 Distriktsnyheter Nordland
03:55 Distriktsnyheter Nordnytt
04:06 Ingen sending
05:15 Distriktsnyheter Østlandet
06:15 Distriktsnyheter Østlandet
06:20 Distriktsnyheter Midtnytt
06:25 Distriktsnyheter Vestfold og Telemark
06:35 Distriktsnyheter Innlandet
06:45 Distriktsnyheter Sørlandet
06:55 Distriktsnyheter Rogaland
07:05 Distriktsnyheter Vestlandsrevyen
07:15 Distriktsnyheter Møre og Romsdal
07:30 Distriktsnyheter Nordland
07:40 Distriktsnyheter Nordnytt
07:50 Verdensdamer
08:20 To liv
09:10 To liv
10:00 Søren Vesters hage: Frukttre og nyttedyr
10:30 Låtskriver'n
11:25 Mine besteforeldre og krigen: Emeli Sandé
12:15 Datoen
13:15 Roing: EM i roing
13:50 Ein ekte gullgravar
14:30 Tareq Taylors matreise
15:00 NRK nyheter
15:10 Ida og Martin på Notholmen
15:50 Tandemeventyret
16:30 6899 til eg dør
17:00 Sportsåret 2023 - Arven etter Grete
18:20 Mesterligaen fotball kvinner: Semifinale, Chelsea - Barcelona
20:30 Nytt på nytt
21:00 Dagsrevyen 21
21:10 Karen Pirie
22:35 Chelsea Detective
00:05 KORK jazz
01:45 Das Boot: I dypet
02:40 Das Boot: Omringet
03:30 Låtskriver'n
04:30 Tåkelagt
05:20 Lisenskontrolløren
05:43 Ingen sending
01:55 The Internship
04:35 The Rookie
05:30 Dyrepasserne
06:00 Oiii
06:01 CoComelon
06:03 CoComelon
06:06 Digley & Dazey
06:08 Kjempemaskiner
06:13 Babbledyr
06:18 Barnehageliv
06:26 Min livrett
06:32 Kreaklubben
06:37 Bjørns naturtips
06:43 Mr. Bean Animated
06:55 Dyrepasserne
07:25 Mandelmanns Gård
08:25 Mandelmanns Gård
09:25 Gull eller gråstein
10:25 Gull eller gråstein
11:25 Badehotellet
12:30 Victor, Chris og Rob gamer
13:00 Bysprinten
15:00 Dyrepasserne
15:30 Dyrepasserne
16:00 Elephant: King of the Kalahari
17:00 The Voice – Norges beste stemme
18:00 The Voice – Norges beste stemme
18:30 18.30-Nyhetene
18:45 Været
18:50 Sporten
19:00 Kjære landsmenn
19:30 Kjære landsmenn
20:00 Kompani Lauritzen
21:00 21-Nyhetene
21:15 Været
21:25 Sporten
21:40 Kompani Lauritzen
22:10 Evig singel
22:40 Evig singel
23:10 Jack Reacher: Vend aldri tilbake
01:45 Catch .44
03:45 The Rookie
04:40 Gull eller gråstein
05:45 Mr. Bean Animated