kolmapäev, 13:50

Hokejs. Pasaules čempionāts. Šveice - Latvija

Ice Hockey: IIHF Ice Hockey World Championship

Icehockey, 27. Episode, 2023. Year

Tā var būt ļoti nozīmīga spēle grupu turnīrā Latvijai un varbūt arī šveiciešiem. Gan jau kādai komandai vēl būs cerības tikt ceturtdaļfinālā, ko varētu garantēt uzvara. Mūsējiem par mērķi čempionātā savās mājās ir izvirzīta kvalificēšanās ceturtdaļfinālam, bet pretinieki grupā ir ļoti spēcīgi, tāpēc droši neko garantēt nevar. Ar šveiciešiem aizvadītas arī pārbaudes spēles aprīļa nogalē, taču tad vēl neviena no komandām nebija pilnībā nokomplektēta ar optimālo sastāvu. Kopumā ar šiem pretiniekiem spēlēts daudz un neliels pārsvars ir pretiniekiem, kaut Latvijai arī ir ļoti svarīga uzvara olimpiskajās spēlēs "play-off" cīņā pret Šveici, tāpat 1996. gada B grupas čempionātā mūsējie panāca zelta vērto neizšķirtu 1-1 (Oļegs Znaroks), kas ieveda mūsējos elites grupā, un tajā Latvija spēlē nemainīgi jau kopš 1997. gada. Šveicieši elites grupā iekļuva gadu vēlāk. Viens no tā laika varoņiem un komandas līderiem Harijs Vītoliņš tagad ir valstsvienības galvenais treneris, kurš ļoti labi pārzina tieši Šveices hokeju, jo šīs valsts līgā pats daudz spēlējis un pēc karjeras tur sāka strādāt par treneri.